درباره فروشگاه
daniasi2016@gmail.com
گزارشات
تاریخ تاسیس : 1394/10/05
تعداد محصولات اضافه شده : 25
تعداد فروشهای کاربر : 19
افراد آنلاین :
رنک فروش کاربر :
کدهای ویژه

آمارگیر وبلاگ

   کاربرد طرح درس در تدریس

اقدس خانی 1394/05/29 دسته بندی : علوم اجتماعی و تربیتی 0

موضوع : کاربرد طرح درس در تدریس

تعداد صفحه : 5

مطلب  مورد نظر با موضوع «کاربرد طرح درس در تدریس» و در 5 صفحه تنظیم شده است و در آن به طرح درس و نقش آن در تدریس پرداخته شده است و  قسمتی از متن در ادامه مطلب آورده شده است:

کاربرد طرح درس در تدریس

آموزش و پرورش یکی از نهادهایی است که هدف ابتدائی آن یاددادن کارهای لازم برای زندگی فردی و اجتماعی بود. با پیشرفت جامعه به این تفکر افتادند که باید جامعه فردا جامعه ای بهتر از جامعه امروز باشد بنابراین باید کودکان امروز را طوری تربیت کرد که بتوانند جامعه فردا را عالیتر از جامعه امروز بسازند.

با وجود آنکه آموزش بر پرورش تقدم عملی دارد یعنی پرورش بدون آموزش مطلوب امکان پذیر نیست ولی هدف نهایی پرورش دادن افراد با کیفیتهای مطلوب و مطابق با معیار اسلامی و انسانی است. هدف های آموزشی که باید با توجه به اصول برنامه ریزی و معیارهای آموزشی و پرورشی در نظر گرفت بطور خلاصه عبارتند از :

۱- ایجاد انگیزه در دانش آموزان :

به دانش آموز کمک می کند تا با علاقه بیشتر به یادگیری درس بپردازد وقتی که دانش آموز با علاقه به درس توجه کرد در حقیقت اولین مشکل معلم که انگیزش و جلب توجه دانش آموز است حل می شود.

۲- آموزش مفاهیم اساسی:

این آموزش در حقیقت رسیدن به مفاهیم اساسی ، نه هر مفهوم جزئی می باشد.

۳- آموزش مفاهیم جزئی :

با بررسی جزئیات مطالب موجود در کتاب درسی و واقعیتهای علمی و توضیحات و مثالهای بیشتر می توان راحتتر به هدف آموزش مفاهیم اساسی دست یافت.

۴- پرورش قدرت تفکر و دید علمی:

یکی از هدف های اساسی آموزش علوم به طور کلی کنجکاو کردن دانش آموز نسبت به پدیده ها و چرا جویی در کلیه مسائل زندگی است.

۵- آشنایی به اهمیت درس:

دانش آموزان تا زمانی که به ارزش و اهمیت مطلبی که به او درس داده می شود پی نبرده باشد توجه چندانی به آن نشان نمی دهند و یادگیری نیز به نحو مطلوب صورت نخواهد گرفت.

● طرح درس:

کلیه اندیشه ها و مقدمه چینی ها و پیش بینی هایی که معلم قبل از رفتن به کلاس به عمل می آورد هرگاه بر روی کاغذ بیاید «طرح درس» نامیده می شود.

معلم قبل از شروع سال تحصیلی در مورد کتابی که باید تدریس کند سوالاتی از خود می کند که پاسخ آنها را می توان طرح درس کلی یا سالانه نامید.

● برخی از این سوالات عبارتند از :

۱- حجم کتاب چقدر است؟

۲- این کتاب را باید چند جلسه در هفته تدریس کنم؟

۳- جمع کل جلسات در سال چقدر است؟(با در نظر گرفتن ایام تعطیل و امتحانات)

۴- امکانات کمک آموزشی مدرسه در چه حدودی است؟


خرید و دانلود | 500 تومان

گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط